Nazlı Cangönül

ATÖLYE - Tecrübeli Servis ve Öğrenme Tasarımcısı

Nazlı, 2018 yılında yarı zamanlı Tasarım Araştırmacısı olarak ATÖLYE’ye katıldı ve şu anda ATÖLYE Stratejik Tasarım Stüdyosu ve Akademi’nin kesişme noktasında Tecrübeli Servis ve Öğrenme Tasarımcısı olarak çalışıyor. Uzmanlık alanı ise farklı, yenilikçi ve yakınsak düşünceye dayanan Servis Tasarımı ve kolaylaştırma uygulamalarını birleştirmek.

 

Nazlı, Dağıtım Sektöründen Sosyal İnovasyona kadar, tasarladığı ve yürüttüğü çeşitli projelerde kapsamlı araştırma faaliyetleri yürütmüş, yaratıcı müdahale fırsatları üzerine odaklanmış ve İnsan Odaklı Tasarım yöntemlerini ve süreçleri kullanarak yaratıcı fikirlerden yola çıkan kapsamlı tasarımlar üretmiştir. Tasarım ve kolaylaştırmadaki uzmanlığı sayesinde, aylık 5,5 milyon kullanıcıya ulaşan oyunlaştırılmış bir ürün konsepti olan Turkcell Hediye Kutusu’nun geliştirilmesini mümkün kıldı ve aynı zamanda Türkiye’deki yeni nesil Sosyal İnovatörler için sürdürülebilir bir iş modeli sağlayan imeceLAB’i tasarladı.

 

School of Visual Arts’tan yüksek lisans derecesi alan Nazlı, tasarım becerilerini kadınların güçlendirilmesi ve üreme hakları gibi sosyal sorunlar etrafında geliştirdi. En gurur duyduğu
an, kadınların özerkliğini desteklemek, zevk ve cinsel sağlıkla ilgili tabuları yıkmak amacıyla arkadaşlarıyla New York’ta fiziksel bir Vajina Mağazası açtıkları andır.

 

Çalışmadığı zamanlarda aklını ve vücudunu dinlendirmek için sulu boya, meditasyon ve yoga yapıyor. Aynı zamanda deli bir kedi annesi ve çok sevgili Pişo’su için oyuncaklar dikmekten
keyif alıyor.