Emrah Kozan

Design Thinking Türkiye Kurucusu

Emrah KOZAN 13 Mart 1986 Ankara doğumludur. İlk öğrenimi Çamyuva’da, liseyi Kemer Lisesi yabancı dil ağırlıklı lisede tamamlamıştır. Lise yıllarında başlayan bilişim merakı ve girişimcilik ruhu ile 2006 yılında Ahi Evran Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümünü 3. olarak bitirmiştir. Öğrencilik yıllarında ilk web sitesini okulu adına kurduğu internet radyosu ile hazırlayıp mezun olana kadar burada radyo yayınlarına devam etmiştir.

Üniversite mezuniyetinin hemen ardından Kemer Koleji’nde Bilgisayar Öğretmeni olarak görev yapmış ve aynı kurumda dört yıl bilgisayar öğretmenliği, sistem yöneticiliği ve müdür yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Bu sırada öğretmenlik formasyonu ve lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Ortadoğu Teknik Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen CİTO-ÖİS projesine katılarak iki yıl boyunca bu kurumdan ölçme değerlendirme ve işlik çalışmaları eğitimini almış ve bir projesi her yıl ODTÜ bünyesinde gerçekleştirilen kongrede yayınlanmıştır.

Bilge Adam Bilişim Grubu ile kariyerine dört yıl boyunca İstanbul’da devam etmiştir. Bilge Adam bünyesinde web grafik ve dijital tasarım eğitmeni, bölüm başkan yardımcısı ve birim müdürü olarak görev yaptıktan sonra sırasıyla Adobe ve Apple Certified Trainer unvanlarını alan Emrah Kozan iki yıl Master Trainer olarak eğitmen yetiştirmiş ve ulusal birçok firmaya Apple,Adobe ve web tasarım alanlarında eğitimler vermiştir.

Uzmanlık alanlarında 15 bin saatten fazla ders tecrübesi edinmiştir. Google ve Sosyal medya alanlarında da çalışmalar yaptıktan sonra aynı kurum bünyesinde dijital medya biriminin yöneticiliğini üstlenmiş ve online eğitim platformları proje yöneticiliği yapmıştır.

O yıllarda başlayan proje uzmanlığı deneyimi ve girişimcilik merakı ile yolu çocukluğumuzun kahramanı Tolga GARİBOĞLU ile kesişmiştir. Bir süre Tolga GARİBOĞLU ile ABD ve ulusal ölçekte birçok projede ortak ve arayüz tasarımcısı olarak yer almıştır.

2015 yılında Antalya’ya kesin dönüş yapan Emrah KOZAN, Raifhan AYDIN ile birlikte kurduğu Piksel Akademi bünyesinde bilişim alanında proje ve eğitim çalışmaları yapmaya başlamıştır. Aynı yıl ülkemizin en büyük bilişim etkinliklerinden biri olan Akdeniz Bilişim Zirvesi’nin küratörlüğünü yaparak bugüne kadar düzenlediği beş büyük zirve ile bilişim alanında ulusal çapta bir marka oluşturmuştur.

Organizasyon ve TEDx etkinlik küratörlüğünün yanı sıra profesyonel bir seminer konuşmacısı olan KOZAN bugüne kadar 300’ün üzerinde etkinlikte konuşmacı olarak yer almıştır. Tasarım Odaklı Düşünce, Web ve Mobil Arayüz Tasarımı, Dijital Girişimcilik gibi konularda etkili sunumlar yaparak binlerce kişinin kariyer yolculuğuna katkıda bulunmuştur.

Halihazırda Piksel Akademi bünyesinde bir bilgisayar kursu ve bir mobil uygulama ve geliştirme atölyesi bulunan KOZAN bununla beraber yıl içerisinde birçok farklı üniversitede kamu yararına seminerler vermeye devam etmektedir. Emrah KOZAN evli ve bir çocuk babasıdır.