Dr. Kerem Dündar

Nöro Sağlık Beyin Eğitimleri Araştırmaları & Uygulamaları Merkezi Kurucusu

Dr. Kerem Dündar uzmanı olduğu tıp ve beyin bilimleri alanındaki araştırmalardan veriler toplayıp, bu verileri mevcut problemleri tanımlamak, anlamak ve çözmek için insanların kullanabileceği hale getiren hibrit bir modelin tasarımcısıdır. Bu bakış açısı sayesinde, yaşanılan hayatın herkes için daha da kolaylaşabileceğini savunur.
Bu tür bir anlatımına henüz akademik dünyadayken başlamıştır. Önceleri doktorluğun ve araştırmaların yanında bir hobi olan bu dönüştürme merakı, zaman içerisinde asıl işine evrilmiş, onu akademiden ve doktorluktan ötede bir alanla buluşturmuştur. Bu yolculuk başlarda bireysel danışmanlıklar yaparak ilerlemiş, binlerce insana problem çözmenin ve öğrenmenin beyindeki stratejileri ve sinirbilimin temellerini anlatmış, pek çok insanın öğrenme başarma ya da tersi deneyimine eşlik etme fırsatı olmuştur. Zaman içerisinde bu çalışmalarında gözlemlediği ihtiyaçların çözümüne katkısı olacağına inandığı, farklı alanlardan bilgileri bir araya getirerek, bütüncül nöro danışmanlık bakış açısını geliştirmiştir. Halen kurucu olduğu Nöro Sağlık Beyin Araştırmaları çatısı altında, problemlerin çözümünde fayda sağlayabilecek içerikler üretmekte ve içeriklerini, farklı platformlarda konuşmaları, danışmanlıkları ve workshopları aracılığıyla
çeşitli sektörden insanla paylaşmaktadır
Dr. Kerem’in yerli ve global yüzlerce şirkette, iş dünyasına yönelik kurduğu Beyin Dostu Şirketler markası ile ele aldığı başlıca konular:
Nöro Liderlik
Nöro İK
Nöro Satış Pazarlama ve Davranışsal Ekonomi
Dönüşen Dünyada İnsan Beyni
Dijital Dönüşüm Analog Direnç, Kültürel Dönüşüm
Nöro Takımlar ve Feed Back
Zihnin Yeni Yüzyıla Adaptasyonu
Psikolojik Sermaye, olarak sıralanabilir.

Aynı zamanda bir sosyal girişimci olan Dr. Kerem’in
Ailelere beyin anlatmak için kurduğu Yaratıcı Ebevyn,
Öğretmenlere, eğitim de beyin kullanımını anlatmak için kurduğu Beyin Akademi adında iki sosyal girişimi de pek çok kurumda sosyal projeler üretmeye, kurumlarla bu alanda işbirliği yaparak, toplumsal gelişime katkıda bulunma sorumluluğunu da yerine getirmeye gayret etmektedir.

Dr. Kerem, tüm bu içeriklerin oluşturulmasında, sunulmasında; yaşamının içinde dolaylı katkısı olan yüzlerce insana, hali hazırda bilimsel literatür ve uygulamalar konusunda işbirliğinde bulunduğu akademik ve uzman kadroya, yıllardır tam bir güven zemininde çalışma şansı bulduğu konuşmacı ajansındaki takım arkadaşlarına ve bugüne kadar ona, aldığı en etkin eğitimi veren iş dünyasında sayısız iş hayatı profesyoneline müteşekkir olarak, merak ettiklerini araştırmaya, keşfettiklerini paylaşmaya devem etmektedir.