Ceylan Uşaki Erali

Sosyal Tasarımcı & Kurucu Ortak, Ara Studio

İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden aldığı lisans derecesinin ardından Design Academy Eindhoven’da Sosyal Tasarım alanında, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ise Kültür Yönetimi alanında yüksek lisans programlarına devam etti. Sosyal tasarımcı, koordinatör ve yönetici olarak çok sayıda etki odaklı projede çalıştı. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. Ardından Kazablanka’da yaşadığı sürede, burada kurulmuş ilk ortak çalışma mekanının (insane!) topluluğuna katılarak yaratıcı kent atölyeleri tasarladı ve kolaylaştırdı; topluluğun stratejik planlamasına katkıda bulundu.

 

 İstanbul’a dönmesinin üzerinden çok geçmeden userpsots’ta Eğitim Koordinatörü olarak çalışmaya başladı; kariyer yolculuğuna UX ile devam etmek isteyen öğrenci ve profesyonellere yönelik öğrenme programları yürüttü. Ardından, ATÖLYE ekibine katıldı ve çok paydaşlı ortamlarda profesyonellere ve öğrencilere yönelik öğrenme ve kuluçka programlarını tasarladı, kolaylaştırdı ve yönetti.

 

ara studio’da çok paydaşlı inovasyon projelerini yönetiyor ve yürütüyor, ekiplerin yeniyi keşif yolculuklarını kolaylaştırıyor.